Online Danışmanlık

Online danismanlik; Aile Danismanligi, Bireysel Danismanlik, Ergen Danismanligi ve Çocuk Danismanligi olarak internet araciligiyla görüntülü olarak yapilan danismanlik seanslari olarak tanimlanabilir. Farkli ülke veya sehirde yasama sebebiyle yüz yüze danismanlik alma imkani olmayan kisiler de online danismanlik sayesinde hizmeti alabilmektedirler. Dünyanin veya Türkiye’nin neresinde olursaniz olun terapistinizle birebir görüsme firsatiniz olacaktir. Psikolojik danismanlik sinir tanimayan bir süreçtir ve bu nedenle online danismanlik hizmeti olarak da saglanabilmektedir.

Günümüzde teknoloji her yastan ve kesimden kisi için ulasilabilir bir hale geldi ve hayatlarimizin bir çok alaninda kolaylastirici etkiye sahip. Peki teknolojinin bu kolaylastirici etkisini online danismanlik destegi için de kullanmak sizce mümkün mü? Günümüzde online danismanlik destegi, danisanlar tarafindan farkli nedenlerle siklikla tercih edilen bir yöntemdir. Bu nedenlerden bazilari yurtdisinda yasiyor olmak, danismanlik almak istedigi terapistten farkli bir sehirde yasiyor olmak ya da zaman-ulasim sorunu seklinde siralanabilir.

Online Danismanliklarin Sagladigi Avantajlar

  • Online danismanliklarda lokasyon ve saat gibi degiskenlere bagli kalmadan danisan ile randevu planlanabilir.
  • Sürekli seyahat eden ya da yurtdisinda yasayan kisiler için kendi dilini konusan, kendi kültüründen olan bir Danisman bulmak çogu zaman çok kolay degildir. Bu noktada teknoloji, bize sundugu imkanlar sayesinde danismanlik için ayni ülkede ve hatta ayni odada olma zorunlulugunu ortadan kaldirmaktadir.
  • Online danismanliklarda kendi konfor alanida (evinde, is yerinde ya da istedigi herhangi bir yerde) danismanlik almayi isteyenler için uygun bir seçenektir.
  • Online danismanlik esnek seans saatleri sunar.
  • Çalisma saatleri dolayisiyla ya da yasadigi sehrin ulasim sorunlari nedeniye online görüsmeyi tercih eden kisiler, zaman kaybi yasamaz. Vakit sorunu ortadan kalkmis olur.
  • Online danismanlik hizmeti veren kurum ya da kisilerin olmadigi yerlerde yasayan kisiler, zaman kaybetmeden psikolojik yardim alabilirler.
  • Yüz yüze baslayan danismanlik seanslarindan sonra, farkli bir ülkeye ya da sehre tasinan danisanlarin tedavilerine devam etmelerine olanak saglar. Yüz yüze baslayan seanslar ihtiyaç halinde online olarak devam edebilir.

Online Danismanlik Herkes Için Uygun Mudur?

Kendine ya da baskasina zarar verme istegi, intihar düsüncesi, madde ya da alkol kullanimi gibi durumlar söz konusu oldugunda mutlaka yüz yüze danismanlik alinmalidir.

Online danismanlik desteginin etkinligini arastiran bir çok arastirma yapilmaktadir. Depresyon tedavisinde online danismanlik etkinligini arastiran çalismanin sonuçlarina göre, online danismanlik umut vaad eden sonuçlar ortaya koymaktadir.


Randevu Alın

Danışmanlık Talep Formu
İnternet sitemizdeki "Aydınlatma Metnini" ve "Gizlilik Politikasını" okudum ve anladım. Bu çerçevede;