Evlilik&Çift Danışmanlığı

“Iliskimde Neler Oluyor?”, “Eskiden Birbirimizi Seviyorduk, Simdi Ne oldu?”, “Eskiden Kavga Etmezdik, Simdi Nasil Oluyor da Bu Kadar Çok Kavga Ediyoruz?”, “Neden Birbirimizi Mutsuz Ediyoruz?”, “Neden O Hiç Beni Anlamiyor?”, “Is Ciddiye Binince Ne Degisti?” diyen, iliskilerinde anlasilamama, güç ve iktidar çatismasi yasayan, kontrol etme ve kontrol edilme hisseden, terk edilme kaygisi ve kaybetme korkusu hisseden çiftler için kendilerini, karsi tarafi ve iliskisini anlamalarini saglayan bir yaklasim içerisinde Çift Terapisi Hizmeti verilmektedir.

Iliskilerde yasanan zorluklar karsilikli etkilesimlerin sonucunda ortaya çikmaktadir. Evlilik ve Çift danismanligi hizmetinde amaç, iliskide hatali tarafi bulmak degil, yasanan sorunu tanimlamaya çalisarak iki tarafin da bu sorunun olusumundaki rolünü ortaya çikarmak, çiftin gerçekte birbirine ne anlatmak istedigini bulmaktir. Böylece yasanan sorunlarla ilgili daha gerçekçi çözüm yollari bulmalarina yardimci olmaktir.

Yapilan arastirmalarda elde edilen sonuçlara göre; mutlu olan çiftlerin hastalik oranlari düsmekte ve bagisiklik sistemleri güçlenmektedir. Iliskilerinde mutlulugu yakalayabilen çiftlerin ömürleri uzamakta mutsuz evliliklerde ise çocuklarda psikolojik problemlerin görülme olasiligi artmaktadir.

Iliski, bakim ve özen ister. Esler/partnerler iliskide mutlu olma ve mutlu kalabilme niyetini alarak iliskileri için çaba harcamalidir. Iliskiye gereken özen gösterilmediginde basta çocuklar olmak üzere, çiftler ayri ayri çok olumsuz etkilenmekte ve bu etkiler çok uzun yillar sürmektedir.

Evlilik ve Çift danismanligi, evliligin/iliskinin her asamasinda alinabilecek bir hizmettir. Özellikle sorunlar çok büyümeden destek alinmasi, ilerleyen süreçte çikabilecek sorunlari ve krizleri önleyici niteliktedir. Evlilik/iliski uzun süre ihmal edilirse ve olumsuz deneyimler ne kadar çok olursa saglikli, mutlu bir iliski kurma ve iliskilerin devam etme olasiligi o oranda azalmaktadir. Hastaliklarda erken teshisin hayati kurtarmasi gibi evliliklerde de sorunlara erken müdahale etmek ve önlem almak, devam edebilecek iliskileri kurtarabilir ve ileride yasanacak birçok acinin ve onarimi zor olabilecek kötü olaylarin yasanmasini engelleyebilir.

Randevu Talep Formu