ÖZGE EKEN - KLİNİK PSİKOLOG, PSİKOTERAPİST

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden ve çift anadal yaptığı Psikoloji bölümünden yüksek onur dereceleri ile mezun olan Özge Eken, İstanbul Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans mezunudur.

‘Romantik İlişkilerde Akılcı Olmayan İnançlar ve İlişki Doyumu Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ yüksek lisans tezi çerçevesinde çalışmalarını tamamlayan Eken, öğrenim yıllarında ve sonrasında Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Çalışmalar Eğitimi, Stres ve Başa Çıkma Yöntemleri, Çocuk Değerlendirme Testleri, Yetişkin Klinik Değerlendirme Testleri, Özel Öğrenme Güçlüğü ve Disleksi üzerine eğitimlerini tamamladı. Eğitimi süresince önde gelen hastanelerin psikiyatri servislerinde staj yaptı, çeşitli Klinik Psikoloji ve Psikiyatri merkezlerinde psikoterapi uygulamalarına devam etti ve süpervizyon aldı.

Eylül 2015 itibariyle, Doğa Okulları, Medicana Eğitim Grubu gibi özel okul ve kurumlarda eğitim-bireysel danışmanlık hizmeti veren Eken, 2017 yılından bu yana kendi klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapisi alanında ‘Bilişsel Davranışçı Terapi’ ve ‘Çözüm Odaklı Psikoterapi’ yaklaşımlarından yararlanarak çalışmaktadır.

Randevu Talep Formu