Uluslararası İleri Düzey Pozitif Psikoterapi Eğitimi


POZİTİF PSİKOTERAPİ 2. DÖNEM MASTER EĞİTİMİ

Pozitif Psikoterapi Eğitimi temel ve ileri eğitim aşamalarından oluşmaktadır. Temel Eğitim ve  Master Eğitimi olarak belirtilen iki eğitim aşaması bulunmaktadır.

İleri Düzey Eğitiminin amacı; katılımcıların Pozitif Psikoterapi ve yöntemleri ile ilgili bilgilerini derinleştirmeleri ve psikoterapi uygulamalarında deneyim kazanmalarını sağlamaktır.

EĞİTMENLER

Prof. Dr. Ebru Çakıcı                               Psikiyatrist, Psikoterapist, PozitifPsikoterapi Master Eğitmeni

Uzm.Psikolog Enver Çesko                     Psikolog, Psikoterapist, Pozitif Psikoterapi Master Eğitmeni

Dr. Öğr. Üyesi Gülşen Varlıklı                  PDR, Psikoterapist, Pozitif Psikoterapi Master Eğitmeni

Uzm. Psk. Dan.Özden Yılmaz Bilgin       Psikoterapist, Pozitif Psikoterapi Temel Kurs Eğitmeni

 

MODÜLLERDE ELE ALINAN BAŞLIKLAR

Modül 4. PSİKOTERAPİ YAKLAŞIMLARI:

Psikodinamik ve psikanalitik terapi (Freud, Adler, Jung) Bilişsel-Davranışçı Psikoterapi (tarihçe: Pavlov, Skinner, öğrenme ilkeleri, bilişsel terapi, güncel gelişmeler), Hümanisttik-varoluşçu psikoterapi (Maslow, Rogers, Perl, Fromm, Frankl, Berne vd.), Pozitif Psikotherapi (tarihçe ve gelişimi; mevcut durum), Trans-kültürel psikotherapi (meta-model olarak PPT)

 

Modül 7. İLK GÖRÜŞME, TANI VE TEKNİKLERİ:

İlk görüşmede içeriğin ele alınışı, bozukluk ve hastalıkların pozitif işlevi, sağlık- enerji ve çatışmanın dört alanı, makro travma durumları ve psikosomatik reaksiyonlar, gerçek çatışmanın rolü,  tanı, psikodinamikler ve rapor yazımı, PPT’de teknikler (transkültürel örnekler, bakı açısının  değiştirilmesi, durum kontrolü, organ eğitimi, gözlem takvimi, psiko vampir, FAE),  WIPPF kullanımı, eyleme vurma problemi, gevşeme teknikleri, supervizyon.

 

Modül 8. POZİTİF AİLE TERAPİSİ:

Aile terapisinde PPT yöntemi, aile terapisinde beş basamak, kendi çevresi için terapist rolünde hasta, aile kavramları, aile ağacı, aile ortamında etkileşim basamakları. Aile konsültasyon ortamıolarak öyküler, deyişler, sloganlar ve edebiyat. Aileyle ilgili yanlış anlamalar (cinsellik, sevgi-sadakat, kilise, din), terapötik süreçte odağın genişletilmesi-akrabalar, arkadaşlar, işveren ve iş arkadaşları, eş olmadan aile terapisi, Psikosomatik bozukluklardasemptomun taşıyıcısı olarak aile-hasta, ailede psikotik hastalık, sosyal çevrenin tedavisi, krize müdahale, terapide direnç konularının supervizyonda ele alımı, aile terapisinde aktarım ve karşı aktarım, Psiko drama teknikleri, marital problemler, çiftlerle konsültasyon, evliliğe hazırlık, grupta çiftler ve çiftler için grup, aile, kültürel ve dini etik ve tarih, çocuk ve ergen psikoterapisi, kendine yardım grupları.

 

Modül 9. PPT UYGULAMALARI:

Pozitif aile terapisi ve danışmanlık (birey, aile ve grup), Pozitif grup terapisi (grup teknikleri ve    kişisel deneyim), Pozitif grup yönetimi, çatışma çözümü, aile danışmanlığı, transkültürel danışmanlık, sağlık danışmanlığı, yas danışmanlığı, yeterlilik gelişimi: sosyal, kültürler arası, varoluşçu, stresle baş etme, salutogenetik, çatışma tanısı, iş alanında motivasyon, iletişim  teknikleri ve uzlaşım ve çatışma çözme yolları, önleme, iş-hayat-dengesi, kendini kontrol, eğitim ve yönetimde PP, Partner grubu ve aile konferansı, tükenmişlik, ölüm ve kayıpla baş etme.

 

Modül 10.PSİKOTERAPİDE BÜTÜNLÜK VE ARAŞTIRMA:

İyi bilinen psikoterapi yaklaşımlarının gelişimi, Araştırma yöntemleri ve meta-analiz etkinlik çalışmaları, farklı ekollerin benzerlikleri ve farkları, PPT’de psikoanalitik teknikler, PPT’de davranışçı teknikler, PPT’de psikodrama teknikleri, farklı psikoterapi yöntemlerinin bütünleşmesi farklı durumlarda değerlendirme ve araştırma, kalite garantisi ve psikoterapi, vaka çalışmaları.

EĞİTİM TARİHLERİ

7 25/26/27 Eylül 2020 Dr. Öğr. Üyesi Gülşen Varlıklı                İLK GÖRÜŞME, TANI VE TEKNİKLERİ
6 30/31 Ekim 1 Kasım 2020 Prof. Dr Ebru Çakıcı PSİKOTERAPİ YAKLAŞIMLARI
9 27/28/29 Kasım 2020 Uzm.Psikolog Enver Çesko                   PPT UYGULAMALARI
8 25/26/27 Aralık 2020 Dr. Öğr. Üyesi Gülşen Varlıklı                POZİTİF AİLE TERAPİSİ
10 15/16/17 Ocak 2021 Prof. Dr Ebru Çakıcı PSİKOTERAPİDE BÜTÜNLÜK VE ARAŞTIRMA
  11/12/13/14 Şubat 2021 Uzm. Psk. Dan.Özden Yılmaz Bilgin    KENDİNİ TANIMA

 

KİMLER KATILABİLİR

Tıp, Psikoloji, Psikiyatri, Psikolojik Danışman ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler alanında 4 yıllık lisans eğitimlerinden herhangi birini ve Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi (200 saat) tamamlamış olmak gerekmektedir.

KATILIM ÜCRETİ:

Katılım ücreti ve diğer detaylar için 212 212 61 71 veya 0534 513 28 88  telefon numaralarından iletişme geçebilirsiniz.

HESAP BİLGİLERİ

BAÇTE Birey Aile Çocuk Terapileri Enstitüsü Eğitim, Araştırma, Danışmanlık, Kişisel Gelişim ve Organizasyon Tic. Ltd. Şti.
İş Bankası Çağlayan Şubesi
Hesap No:1083-586201

Iban:TR31 00064000 0011 0830 5862 01Eğitim Süreci : 9.modül

Tarih : 27.11.2020

Ödeme : 0,00 TL + KDV

Kişi : 20 kişiye kadar

  

Randevu Talep Formu