Boşanma Süreci ve Uyum

Evlilik kurumu da başka kurumlar gibi eksiklikleri olabilen, aksayan bölgeleri olabilen, iletişim problemlerinin yaşanabileceği bir kurumdur. Bu yaşanan negatif durumlar doğru tespit edilip çözümlenmediği zaman maalesef evlilikler boşanma ile sonuçlanabilmektedir.

Her Aile ve Çift Boşanma kararının öncesinde boşanma sırasında sonrasında belirli aşamalardan geçer, ayrılık ve sonrasındaki zaman içerisinde aile çok çeşitli değişiklikler yaşayabilir. Duygusal karmaşalar, maddi problemler, iletişim eksikleri yaşanabilir.

Bu çeşitli değişiklikler ailenin yaşam tarzını da derinden etkileyebilir. Ayrılığın ilk zamanlarda bireyler bu durumu çok düşünür, kendi kafasında yorumlayabilir ve düşünceleri bununla meşgul olabilir. Zaman ilerledikçe herkes yeni bir planlama içerisinde girebilir.

İstenmeyen sert bir boşanma bireyi gelişimsel aksaklıklarına ya da eski negatif edinmiş olduğu tecrübelere götürmüş olabilir ve davranış değişikliklerine sebep olabilir. Aile de roller değişebilir ve çocuklar ebeveynlerin bakımını üstlenebilirler.

Randevu Talep Formu